10 ADIMDA SON KALAN 5 KİLODAN KURTULUN

Yaza son 3 ay kala tartıya çıkmaya korkar haldeyseniz dikkat!Bu yazı hayal ettiğiniz fit bir vücutla geçirmek için geç kalmayın, sonra zaman daralacak veuygulanan düşük kalorili diyetler sağlığınızı bozacak. Sağlıklı ve kalıcı kilo vermek istiyorsanız tavsiyelerimize kulak vermelisiniz.
1.Beslenme günlüğü tutun .Yediklerini not eden kişi besin alımını yaklaşık olarak  yüzde 30 azaltır.
2.Güne muhakkak kahvaltı ile başlayın. Birçok araştırma düzenli kahvaltı yapmanın kilo kontrolü üzerinde etkisinin yanı sıra kolesterolü düşürdüğünü, insülin direncini kırdığını ve fiziksel performansı olumlu etkilediğini gösteriyor.
3. Ara öğün alışkanlığı kazanın.Ara öğün yapan  kişilerin kan şekeri dengede olduğu için gün içerisinde açlık hissetmez ve bir sonraki öğüne çok aç oturmaz bu sayede besin alımı azalır. Ayrıca ara öğünler bazal metabolik hızı arttırdığı için kilo vermek daha da kolaylaşır.
4 Tam tahıllı ürünler kullanın. Beyaz ekmek yerine tam buğday veya çavdar ekmeği tercih edin. Tam tahıllı ürünler  daha uzun süre tok kalmayı sağlayarak diyete uyumu kolaylaştırır.
5. Gazlı ve şekerli içecekleri tüketmeyi bırakın. Bu tarz içeceklerin  kalorilerinin  çok yüksek olmasının yanı sıra besleyici bir değeri de yoktur.
6.Yeşil çay ve beyaz çaya hayatınızda yer açın . Yeşil çay iyi bir ödem söktürücüdür ayrıca metabolizmayı da hızlandırır. Beyaz çay ise yağ yakımını arttırır, iştah kontrolüne yardımcı olur.
7. Haftada 3 gün 30- 45 dakikalık yürüyüşler
8.Günde 2-2,5 litre su için. Yeteri kadar su içmek metabolizmayı  daha hızlı çalıştıracaktır.
9. Yağsız süt ve süt ürünleri tercih edin. Sütte bulunan  doğal bir yağ yakıcı olan CLA’nın(konjugelinoleik asit) kilo vermeyi kolaylaştırıcı etkisi vardır.
10. 6-8 saat uyumaya özen gösterin. Aşırı uyumak ya da gereğinden  az uyumak, iştahı etkiliyor. Uykusuz kalınan her dakika, stres hormonunu arttırır bu durum yağlanmaya, kilo alımına sebep olur.
Bu 10 adımı kusursuz bir şekilde uygulandığınızda  sonuçların inanılmaz olacağını göreceksiniz ve kilo vermenin mutluluğunu siz de yaşayacaksınız. Sağlıklı, mutlu, bol eğlenceli formda bir yaz dileğiyle