İletişim Formu

Diyetisyen Ayşe Karadayı

Diet-Time diyetisyeni Ayşe Karadayı, üniversite eğitimini Başkent Üniversitesi’nde tamamladı. GATA (Gülhane Askeri Tıp Akademisi)ve Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nde poliklinik ve klinik beslenme üzerine yetişkin hastalarla çalıştı. Endokrin ve dahiliye polikliniklerinde, yoğun bakım, nefroloji ve kardiyoloji servislerinde görev aldı.“Obeziteye İlişkin Önyargıların Belirlenmesi”, “Nörolojik Hastalıklar ile Probiyotik Bakteriler Arasındaki İlişki” üzerine çalışmalar yaptı.

Birçok kolejde öğrencilere “Yeterli ve Dengeli Beslenme” eğitimi verdi.

Özel bir tıp merkezinde uzun bir süre görev yaptı. Sağlıklı beslenme, sağlıklı kilo verme,  kilo alma; diyabet, kalp hastalıkları gibi birçok hastalığa yönelik beslenme danışmanlığı yaptı. Gebe-emzikli beslenmesi, çocuk-adölesan beslenmesi, sporcu beslenmesiüzerine aktif olarak danışan baktı.

Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Günleri VI. Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu, Böbrek Hastalıkları ve Beslenme Çalıştayı, Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Öğrenci Kolokyumu, 3. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu, Kardiyoloji Diyetisyenliği Kursu, İletişim becerileri psiko-eğitim grubuna ve pek çok bilimsel kongreye katıldı.

Güncel Gastroenteroloji Dergisinde tez çalışması makale olarak yayınlandı. Popüler diyetler ile ilgili yaptığı çalışması poster sunumu ödülü aldı.