İletişim Formu

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Yoğun çalışma saatleri ve iş seyahatleri nedeniyle kişilerin kendilerine ve sağlıklarına gösterdikleri özen gün geçtikçe azalmaktadır. Bu durum kısa sürede kişilerin sağlıklarını veya iş performanslarını etkilerken uzun vadede şirketlerin maddi ve manevi kayıplara uğramasına neden olmaktadır. Dengesiz beslenme, uzun süren açlıklar ve yanlış besin seçimleri çalışanların çalışma kapasitesinin düşmesine, gün içinde daha yoğun stres yaşamalarına, yanlış kararlar almasına ve dikkat eksikliğine bağlı iş kazalarının artmasına neden olacaktır. En önemlisi de vücut direncinin azalmasıyla daha sık sağlık problemi yaşanmasına bağlı olarak iş ve zaman kayıplarına neden olacaktır.

Kurumsal beslenme danışmanlığı ile çalışanlarınızın sağlığını koruyup iyileştirerek verimliliğini ve performansını arttırabilir, olası iş kayıplarını engelleyebilirsiniz. Bunun için en iyi yöntem konusunda uzman bir diyetisyenden destek almanız olacaktır.

Yoğun iş temposuyla çalışan üst düzey yöneticisi ya da sık seyahat nedeniyle farklı beslenme kültürleriyle karşı karşıya gelen bir iş adamı ya da gün içinde önemli kararlar alınan uzun toplantılara katılan yöneticisiyseniz sizin için en önemli şeylerden biride beslenmeyi doğru yönetebiliyor olmaktır. Yöneticinin yaşam temposuna uygun nasıl beslenmesi gerektiğini bilmesi sağlıklı bir beden ve ruh haliyle daha doğru, hızlı ve sağlıklı kararlar almasını, kriz yönetebilmesini sağlayacaktır.

Çalışanlarınızın sürekli çabuk yoruluyor olması veya sürekli halsizlikten şikayet ediyor olması demir eksikliğine, gün içindeki dengesiz giden kan şekerine, aşırı kilo alımı ya da kilo alımına bağlı gelişen uyku apnesi olabilir. Çok sık hastalanıyor olması dengesiz beslenmeye bağlı bağışıklık sistemindeki zayıflama olabilir. Bu sorunlar çalışanların sağlığını dolayısı ile performanslarını ve aynı zamanda kuruluşları gelişim ve üretimlerini etkileyecektir. Çözüm doğru beslenme önerileriyle çalışanların verimliliğini arttırmaktır.

Şirketinizin iyi bir gelecek ve iş gücünü arttırabilmesi için “ mutlu , sağlıklı ve formda çalışanlara “ ihtiyacı var. Sağlıklı ve doğru beslenmek bunun için en önemli unsurdur. Mönüler çalışan profiline uygun olarak hijyenik ortamlarda hazırlanmalıdır. Sorun yeme alışkanlıklarınız beslenme bilgilerinizdeki eksiklik, pişirme teknikleriniz, besin seçimleriniz yoksa mutfak standartlarınızla mı ilgili izin verin denetime gelelim.

Kurumsal beslenme danışmanlığının işleyişi;

  • Kurum çalışanlarına anket yöntemiyle bazı bilgiler alınır.
  • Çalışma alanlarında birebir gözlemler yapılır
  • Kurum mutfağı ve tedarikçileri ayrıntılı olarak incelenerek yapılan değerlendirmelere ilişin kurumda düzeltilmesi önerilen fiziksel alanlar belirlenir.
  •  

  • Kurumsal Çalıştığımız Firmalar